U razdoblju od 20. listopada do 20. studenog 2014. godine otvorena je javna rasprava o Zakonu o zaštiti od požara. U nacrtu prijedloga u  6., 10., 12., 21., 23., 24. i 34. članku spominju se obveze upravitelja, a upravitelji nisu zaboravljeni ni u 43. i 46. članku, koji propisuju kazne.

U dosadašnjem radu upravitelja, u dijelu poslovanja koji ima veze sa zaštitom od požara bilo je mnoštvo nedorečenosti, problema i nemogućnosti provedbe zakona, pa smatramo da je izuzetno važno da sudjelujemo u javnoj raspravi i da kao Udruga proslijedimo primjedbe i prijedloge na Nacrt prijedloga Zakona o zaštiti od požara.

Pozivamo sve upravitelje da se aktivno uključe u javnu raspravu, te da sve primjedbe i prijedloge dostave u stručne službe Udruge putem e-maila info@udruga-upravitelj.hr, najkasnije do 15. studenog 2014. godine kako bi iste objedinili i na vrijeme dostavili MUPu.

Više informacija možete pronaći na službenim stranicama MUP-a.