Oko 120 predstavnika upravitelja iz različitih dijelova Hrvatske okupilo se na trodnevnom Jesenskom skupu upravitelja na dvije lokacije, u Slavonskom Brodu i Osijeku. U četvrtak 10. studenog, uoči samog Skupa upravitelji su u Slavonskom Brodu održali i 139. sjednicu Upravnog odbora. Dan kasnije uputili su se do Osijeka gdje je u hotelu Waldinger održan Jesenski skup upravitelja, tijekom kojeg je obilježeno 25 godina postojanja.
Prisutne je pozdravila i obljetnicu čestitala zamjenica gradonačelnika Grada Osijeka Jasenka Crnković nakon čega je predsjednik Udruge Joško Šupe uručio zahvalnice svim domaćinima skupova Udruge od proslave 20. obljetnice do danas.

Gotovo čitav radni dio skupa bio je posvećen prijedlogu Zakona o održavanju i upravljanju zgrada koji je bio na raspravi u Hrvatskom Saboru 19. rujna 2024. nakon čega su sve primjedbe, prijedlozi  mišljenja upućeni Vladi RH radi pripreme konačnog prijedloga Zakona.
Panel raspravu moderirao je pravni savjetnik tvrtke Libusoft Cicom d.o.o., Vedran Vukobrat, a sudjelovali su Tomislav Pukl iz tvrtke Zapad stan d.o.o. iz Zagreba, Brankica Dejanović iz tvrtke Inkasator d.o.o. iz Karlovca d.o.o., Andrea Markešić iz tvrtke GSKG d.o.o. iz Zagreba, Silvana Vučković iz tvrtke Stano-uprava d.o.o. iz Splita i Joško Šupe, predsjednik Udruge Upravitelj. Svi panelisti su pozdravili Zakon, prije svega jer će se njime urediti osnovna pitanja:
- zajedničkih dijelova i uređaja zgrade i njihovog održavanja
- dodjele osobnog identifikacijskog broja (OIB) zajednici suvlasnika i osnivanje Registra zajednica suvlasnika i Registra upravitelja zgrada
- vrsta održavanja zgrada i njihovo pobliže definiranje
- hitnih i nužnih popravaka zgrade te investicijskog održavanja
- povezivanja s propisima iz područja gradnje i ispunjavanja temeljnih zahtjeva za građevine
- zajedničke pričuve te njezin minimalni iznos i način plaćanja osiguranja zgrade
- osnovnog sadržaja ugovora o upravljanju zgradom
- obveze donošenja i pridržavanja kućnog reda
- načina i pobližeg definiranje odluka o upravljanju zgradom, koje donose suvlasnici na sastancima suvlasnika
- obveza suvlasnika i uređivanja pitanja vezanih uz predstavnika suvlasnika
- vezana uz upravitelja zgrade i obavljanje predmetne djelatnosti, njegova prava, obveze i odgovornosti
- određivanja prinudnog upravitelja zgrade
- određivanja prinudnog predstavnika suvlasnika
- sufinanciranja ugradnje dizala u postojeće zgrade sufinanciranja uređenja pročelja zgrade
- obveza suglasnosti suvlasnika za kratkoročni najam stana i najam stana za radnike
- prekršajnih kazni za upravitelja zgrade i suvlasnika za povredu Zakona
- prijelaznih i završnih odredbi koja uređuju dosadašnje sklopljene međuvlasničke ugovore i ugovore o održavanju te dosadašnje upravitelje zgrade koji djelatnost upravljanja zgradama obavljaju do stupanja na snagu ovoga Zakona, rokove za donošenje propisa, akata i dokumenata koji se donose na temelju ovoga Zakona te naposljetku stupanje na snagu Zakona.

Upravitelji su se tijekom rasprave dotaknuli brojnih tema koje će u većoj ili manjoj mjeri utjecati na njihov budući rad kao npr. teme registra upravitelja i registra zajednice suvlasnika pri Državnoj geodetskoj upravi, registra zgrada koji za svoje područje treba uspostaviti JLS. Govorili su i o pripajanju i odvajanju zajednice suvlasnika, vrstama održavanja, načinima donošenja odluka suvlasnika, obvezama predstavnika suvlasnika, pravima i obvezama upravitelja, prekršajima za upravitelje i suvlasnike, kućnom redu, međuvlasničkim ugovorima, kratkoročnim, dugoročnim i  ostalim oblicima najma.

Nakon radnog djela skupa Upravitelji su se vratili u Slavonski Brod te je uslijedilo druženje na izletu i zajedničkoj večeri na  Eko-etno Salašu Savus, koji se proteže kroz desetak hektara šume i livada s pogledom na panoramu grada Slavonskog Broda.